Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim

Anasayfa

***Yaşam denilen zorlu ekosistemde, kaybolduğun, yıldığın bir anda simbiyoz yaşadığın, nefesine ve fikrine muhtaç olduğun, nefes verdiğin ve fikir verdiğin dostların varsa hayata adaptasyonun birinci aşamasını başarmışsın demektir. İyi ki varsınız dostlarım...*********************************************************** ***Bazen derindir insan, görmezse neye yarar Bazen de sığ insan, kıyılarda derinlik arar... ***Ah be çocuk, onlar ağlatmaya utanmıyorlarsa eğer, Sen niye gülmeye utanasın. İçinden geliyorsa gül, başarabiliyorsan gül, çünkü senin bir gülüşün dünyaya değer. ***Zamanla çağlayarak akıp giden gençliğinle, yarı dolu bedenleri doldurmaktır ölümsüzlük. Ve her ölümsüz, kendinden önce çağlayan bir gençliğin doldurduğu bir kaptır aslında. ***Hiç esirgemedim sözümü, koydum ortaya yüreğimi, gizlemedim yüzümü. Ama suskunluklarının nedeni, yüreksizliklerinin sebebi ilan ettiler, dost bildiğim yüzsüzler.
26.09.2012
Özellikle son yıllarda biyolojik çeşitliliğin “biyolojik zenginlik” olarak algılanmaya başlaması ve biyolojik kaynakların maddi değerlerinin tartışılmaya başlanmasıyla önemli bir sorun ile yüz yüze kalınmıştır. Bu sorunun literatürümüze yerleşmiş adı “biyokaçakçılık” olarak bilinmektedir. Bir ülkenin sahip olduğu tüm değerler ve varlıklar millidir, yani o topluma aittir. Dolayısıyla özellikle sadece o topluma, o coğrafyaya ait olan değerler ve kaynakların korunması milli bir vazifedir.
01.12.2014
Sevdiklerinin geleceklerini aydınlatabilmek için alınlarında ışıkla kapkara dehlizlere arkalarına bile bakamadan giden ve geri dönmeyenlere....
14.05.2014
TÜBİTAK-BİDEB tarafından desteklenen Çalıştay 17-23 Ekim 2014 tarihleri arasında PortoBello Hotel Konyaaltı-ANTALYA'da gerçekleştiriliyor. Ben, Sen, O değil, BİZ olarak, bir ekibi, bir bütünü oluşturduğumuz gençlerimiz ile, pırıl pırıl, ışıl ışıl bir beyin fırtınası yaşıyoruz...
18.10.2014
Hoş geldin gönlüm, hoş musun sahiden, yoksa adet olmuş diye mi? Ya da hoş mu geldin gerçekten?
10.09.2014
Gönlü Gönülsüzlerden öğrendiğini mi sanırsın ey İNSAN, Sonu Sonsuzlardan öğrenirsin, eğer buna gerçekten inanırsan...
08.07.2014
Gerçekten baba olup, BABA kalabilenlerin Babalar Gününü Kutlarım. Sağlıcakla Kalın.
16.06.2014
Hak eden, son sözü söyleyen SEN OLACAKSIN ..................... Hey Sen!, öldüğünü sandıkları anda, bir daha ölmemecesine doğuyordun.
02.06.2013
Ey Türk çocuğu, o kabahat senin değil, senden evvelkilerin affolunmaz İHMALİNİN bir neticesidir. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin, bu belli! Fakat zekânı unut, daima çalışkan ol!
19.05.2013
Değerli Arkadaşlarım, Biyoloji Tarihi Ders Notlarımızın tümünü ve ders ile ilgili gerekli tüm belgeleri burada bulabilirsiniz.
26.05.2013
 4 

BİYOAKADEMİ

İçinde yaşadığımız sosyal, toplumsal çevreyi ve doğayı, canlı-cansız çevreyi, bir ekolojik bütünlük içinde anlamaya ve kavramaya çalışmak, kavradıklarımızı kuşaktan kuşağa gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulmuştur.

Gelin hepbirlikte anlamaya çalışalım...

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret53526
Hava Durumu
Anlık
Yarın
5° -2°
Saat