Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
Türkiye'de Bir İlk; BİLİM ARMONİSİ

Bilim Armonisi dergisi 2018 yılında Antalya Valiliği  oluru ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş hakemli bir dergidir (ISSN:2602-4403). Bu kapsamda kurulan ilk bilimsel hakemli dergi olan Bilim Armonisi’ nin amacı özellikle Lise dengi okullar, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde yer alan gençlerimizi bilimsel camia ve bilimsel misyon ile tanıştırmak, kendilerini, fikirlerini ifade edebilecekleri ve çalışmalarını paylaşabilecekleri evrensel bilim ve etik kurallarına dayalı bir bilimsel yayın ortamı hazırlamaktır. Gençlerimizin, bir taraftan bilimsel çalışmanın kolay olmadığını öğrenirken, bir taraftan da bilimsel çalışmanın verdiği sevinci yaşamalarını istiyoruz.  Böylelikle genç yaşlarda bilim ve bilimsel yayın ile tanışan gençlerimizin geleceklerine önemli katkılar sağlayacaklarına inanmaktayız.

Ayrıca, bilimin sadece bilim eğitimi veren okullarda değil, bütün okullarda uygulanabileceğine inanmaktayız. Sanat okullarında bilimin, bilim okullarında sanatın önemini bilerek, Sanat okullarında öğrencilerin yaratıcılıklarını kullanarak bilimsel çalışmalar yapması için imkânlar sağlanmasında öncülük etmek istiyoruz. Bilimsel çalışmalar için bütün çocuklara eşit fırsatlar verilmesini ve çocukların hayal güçlerini kullandıkları, daha üretken oldukları dönemde onlara rehberlik etmek istiyoruz.  

Bugün birer kıvılcım olan, ancak ileride ateşler olacaklarına tüm kalbimizle inandığımız GENÇLERİMİZE rehber olabilmek dileğiyle…

Dergiye Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linkle Tıklayınız...

http://dergipark.gov.tr/bilar

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret54295
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Saat