Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
KUZGUN, RÜYA, DÜNYA, RÜYA...
Dün bir rüya gördüm... Bir kuzgunun gözlerinden, yaşadığımı sandığım dünyayı gördüm. Bir kanat vuruşuyla havalandı kuzgun, her tarafta kasvet, her tarafta kan kokusu, her tarafta acımasız bozgun. Boynu bükük bi-çareler üzgün, sahipsizler kızgın, topraksızlar kırgın, zamansızlar bile yılgın...

Kuzgun sadece süzülüp seyrediyor, bu dünya denilen garip viraneyi, insanın insanı öldürdüğü ne anlamsız sahneyi. Kuzgunun bile tutulmuştu dili ve nutku, kapkara dumanlar tüterken harabelerden, kalplerde sönerken bir bir binbir umut, nerede aşk, sevgi, nerede karşılıksız tutku.

Kuzgun bile bu tablodan irkildi, gözleri düğümlenen bu karmaşaya dikildi. Kanatları sanki taş kesildi. Gecenin süsü yıldızlar pul pul döküldü. Bir anda yer yarıldı, gök söküldü. Hesapsızların ödemedikleri hesaplar çarşaf çarşaf serildi. Öyle dehşetli bir andı ki, fokurdayan alevler ta Bağdat'tan görüldü. Öldüğünü sandıkları kalkıp yerinden yeniden ayağa dikildi.

Kuzgun titredi, kanı damarlarından çekildi. Bir gayret gördüğü son gölgeye doğru süzüldü. Ne havada, ne suda ne de karada bir nefes sezildi. Zaman çizgisi bile boylu boyunca serildi. Yaklaştıkça gördüğü son gölgeye, göğüs vura vura havadaki o koyu öfkeye, yaklaştıkça nihayetinde konacağı toprak, her yerde serilmiş, dökülmüş bedenler yaprak yaprak...

Kuzgun konunca son gölgenin hemen yanındaki toprağa, her adımda basarken yeni bir yaprağa, Ne hali kalmış artık ne de bir mecal, hemen ensesindeydi amansız ecel. Düşündü son bir kez hani sevmekle başlamıştı ya herşey... Ama insan ne anlardı ki, lütuftan ve sevgiden? Hatırladı; bazen yaşamak bile çok daha zordu ölmekten. Gözlerini kapayınca kuzgun bitivermişti rüya... Düşündüm de; bu muydu yaşamak, bu muydu dünya? Hangisi gerçek, hangisi rüya???
22.12.2015
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
934 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret53527
Hava Durumu
Anlık
Yarın
5° -2°
Saat